Home Staging "for selling"

Czym jest Home Staging?

Pierwsza odpowiedź jest oczywista – przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Określeń jest sporo: „lifting wnętrz”, „inscenizacja”, „house selling staging”, „scenografia”, „leczenie nieruchomości”, „aranżacja” i wiele innych.

Czym Home Staging nie jest?

Na pewno nie jest dekorowaniem, upiększaniem samym w sobie, odpicowaniem, ukrywaniem wad nieruchomości.

Co Home Staging daje?

Celem a zarazem nieuniknionym skutkiem zastosowania Home Staging z reguły jest sprzedaż/wynajem nieruchomość tak szybko jak to możliwe w jak najwyższej cenie.

home staging warszawa
home staging warszawa

Home Staging to złożony proces składający się z wielu zadań w wyniku przeprowadzenia których w mieszkaniu, którym jeszcze jakiś czas temu nie było większego zainteresowania z rynku, pojawia się znaczna ilość chętnych do obejrzenia, szansy na sprzedaż rosną, a negocjacji cenowe są znikome albo cena idzie w górę będąc podbijana przez samych kupujących…

Jak to działa?

Podczas spotkania, home stager ustala razem z właścicielem, jakie są cele sprzedażowe i dostosowuje później do nich produkt, w tym przypadku nieruchomość.

Co konkretnie robimy?

Wszystko, co niezbędne żeby doprowadzić nieruchomość do poziomu wymaganego przez rynek.
W zależności od stanu nieruchomości rożni się też zakres prac.

Zazwyczaj, w przypadku mieszkań z rynku wtórnego, absolutnie konieczne jest dokładne sprzątanie, wymiana niektórych elementów (zepsutych gniazdek itd.) oraz drobne lub większe naprawy. Kolejnym ewentualnym krokiem jest przemalowanie ścian, aranżacja oraz dekorowanie pomieszczeń celem przygotowania nieruchomości do sesji zdjęciowej. Przy tym procesie staramy się wykorzystać meble i dekoracje, które zostajemy w mieszkaniu, dodając ewentualnie odrobinę nowych elementów.

Zdarza się też ze nieruchomość jednak wymaga remontu generalnego i w tym też oczywiście możemy pomoc.

co daje home staging
home staging tanio

Home Staging w wersji minimum? Dla czego nie!

A czasami wystarczy samej aranżacji i stylizacji do sesji zdjęciowej, jak na przykład w przypadku pustego świeżo wyremontowanego mieszkania.

Wtedy wszystkie elementy wyposażenia dokupujemy i/lub wykorzystujemy to co właściciel mieszkania chciał by udostępnić nam na te cele.

Home Staging obejmuje zdecydowanie bardzo szeroki zakres prac, za każdym razem indywidualny dla każdego mieszkania oraz oczekiwań Klienta. Ważne jest to że poruszamy się zawsze w widełkach ustalonego i zaakceptowanego przez Klienta budżetu.

home staging warszawa

Czy Home Staging zawsze się wiąże z remontem lub koniecznością wymiany mebli? 

Zupełnie odwrotnie! 

Czasami wystarczą drobne naprawy, jeżeli takie są potrzebne, zmiana układu mebli, dopracowanie kolorystyki za pomocą różnych niekosztownych „zabiegów”, oczyszczenie przestrzeni i akcenty w postaci specjalnych dodatków, dla stworzenia spójnego wnętrza.

Wydobywamy i uwydatniamy zalety nieruchomości, jednocześnie usuwamy to co obniża jej wartość (usterki itd.).

home staging na sprzedaż

Zawsze najistotniejszym elementem Home Staging jest zwiększenie szans sprzedaży w jak najwyższej cenie i z jak najmniejszym nakładem finansowym. Najwyższa stopa zwrotu z inwestycji – cel całego procesu Home Stagingu

Ludzie kupują marzenie o lepszym życiu, nie mury

Sprzedając nieruchomość, nie sprzedajesz pomieszczenia.

Sprzedajesz klimat tam stworzony. Ludzie kupują emocjami, w większości są wzrokowcami i albo zakochują się w mieszkaniu od pierwszego wejrzenia albo nie.

Stworzenie takiej atmosfery w nieruchomości, żeby trafić w czuły punkt jak największego grona odbiorców jest zadaniem Home Stagera.

sprzedaż mieszkania

Home Staging "for living" – Metamorfozy wnętrz

przygotowanie nieruchomości do sprzedaży
  • A może znudziły się Tobie te same ściany, dekoracje, styl własnego mieszkania?
  • Źle się w nim czujesz i potrzebujesz odmiany, ale brakuje Tobie czasu i pomysłu żeby to zmienić?

Home Staging for living Tobie w tym pomoże. Zarówno jak i w przypadku Home Stagingu w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, celem wciąż pozostaje nadanie nieruchomości atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu i funkcjonalności, stworzenie niezapomnianej atmosfery domu ale oczami konkretnego klienta, odpowiadając jego indywidualnym potrzebom i zgodnie z jego gustem z niewielkim nakładem finansowym dopasowanym do budżetu Klienta.

W czym konkretnie mogę pomóc?

  • jeżeli masz dosyć pokazywania mieszkania, kiedy potencjalni kupujący przychodzą, oglądają nieruchomość, ale jej nie kupują
  • kiedy nieruchomość "wisi" no portalach ogłoszeniowych/w ofercie pośrednika i Ty przymierzasz do pierwszej/kolejnej obniżki ceny
  • jeżeli masz puste mieszkanie inwestycyjne świeżo po remoncie i chciałbyś go sprzedać jak najdrożej i jak najszybciej
  • jeżeli inwestujesz w nieruchomości (flipy/gotowce inwestycyjne/najem i inn.) i chciałbyś uzyskać jak najwyższą stopę zwrotu z inwestycji, unikając drogiego i czasochłonnego remontu nieruchomości nie wymagającej np. wymiany instalacji elektrycznej, hydraulicznej itd.(remontu generalnego).
  • gdy trzeba sprzedać/wynająć niezamieszkałą od dłuższego czasu nieruchomość lub taką w której obecnie mieszkasz
  • kiedy potrzebujesz coś zmienić we własnym mieszkaniu, ale bez większych nakładów finansowych
projekt mieszkania

Home Staging jest „lekarstwem” na każdy z tych „bóli”

przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Gdzie się zaczyna Home Staging i gdzie się kończy?

Zależy od projektu. Zaczynać się może od chwili tworzenia projektu remontu (w przypadku takiej potrzeby), a kończy się też czasami zamykaniem sprzedaży przez Home Stagera, występującego jako prezenter mieszkania.

Stwierdziłeś że Home Staging jest dla Ciebie?

Moje przykładowe realizacje

Przed

Po

Przed

Po